KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 16165201
*
nr 1616 5201
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Torrnålsetsning, Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:36:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 20:40:54
1
2.200 kr
29/4 20:31:45
2
Vinnande bud
29/4 20:31:55
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà etsningar europa frankrike paris salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa torrnålsetsning utgiven av argillet
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32
*
Salvador DalÃ
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
nr 1616 5201
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Torrnålsetsning, Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 20:40:54 | 1 | 2.200 kr |
29/4 20:31:45 | 2 | Vinnande bud |
29/4 20:31:55 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà etsningar europa frankrike paris salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa torrnålsetsning utgiven av argillet
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32